KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177071

nr 1417 7071

Eskil Skans

(1905-1989), Sverige

Signerad, daterad -46. Akvarell, bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm

Eskil Skans, svensk målare och tecknare född i Eskilstuna 1905, död 1989.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 september 2021
kl 20:51:35

6/9 19:15:46 1      Vinnande bud

Eskil Skans

Läs mer om Eskil Skans