KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177071
nr 1417 7071
Eskil Skans
(1905-1989), Sverige
Signerad, daterad -46. Akvarell, bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
Eskil Skans, svensk målare och tecknare född i Eskilstuna 1905, död 1989.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:51:35
6/9 19:15:46
Eskil Skans
Läs mer om Eskil Skans